Press & Talks

Dr Michał Jaśkiewicz: kryzys klimatyczny to nasza wspólna sprawa

„W Polsce, o ile ludzie są przekonani, że kryzys klimatyczny zagraża światu, o tyle już niekoniecznie są skłonni sądzić, że dotknie to np. ich miejscowość czy społeczność” – mówi Michał Jaśkiewicz, psycholog środowiskowy z Uniwersytetu Gdańskiego.

Czy możliwe jest dobre społeczeństwo bez aktywnych obywateli? Debata w Europejskim Centrum Solidarności

Zachęcamy do obejrzenia debaty, w której udział wzięli:prof. dr hab. Tomasz Besta | Instytut Psychologii, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiegomgr Małgorzata Łukianow | Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Warszawadr Grzegorz Piotrowski | Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Socjologii, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiegoa moderował prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński, Instytut Socjologii, Wydział Nauk Społecznych […]

Dr Michał Jaśkiewicz: kryzys klimatyczny to nasza wspólna sprawa

Temat kryzysu klimatycznego budzi dużo skrajnych emocji. Jedni stanowczo zaprzeczają jego istnieniu, inni aktywnie angażują się w działania prośrodowiskowe, jeszcze inni popadają w apatię i bezradność, która zyskała już nazwę depresji klimatycznej. Dr Michał Jaśkiewicz, psycholog społeczny z Uniwersytetu Gdańskiego, podpowiada, jak znaleźć wspólny język w rozmowach o klimacie.